Start
Rudawy Janowickie
turystyka, tajemnica, marzenia...

Rudawy Janowickie

 

...Góry Spełniaków Marzeń

 

tu spełniają się marzenia...

 


Mapy NFC w Rudawach

Interaktywne mapy turystyczne NFC dostępne w Rudawach Janowickich oraz w Karpaczu. Zorientujesz się gdzie jesteś i otrzymasz dodatkowe informacje o atrakcjach turystycznych na swój telefon!
Więcej...
Skarbiec Ducha Gór - produkty lokalne

Skarbiec Ducha Gór

U nas możesz kupić wyroby z drewna, szkła, lnu lub filcu, ceramikę artystyczną, malarstwo, mapy i wydawnictwa, słodkości, miody i pierniki oraz zapoznać się z atrakcjami turystycznymi regionu i ofertą edukacyjną w otwartych pracowniach.

ul.Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz
Więcej...


Legendy w Rudawach

W okresie wojen husyckich, na jednej z Gór Sokolich stał potężny zamek, na którym panował rycerz Optiz von Czirn. Pewnego razu jego małżonka i obie córki Uda i Gisela, udały się do zamku Bolczów na chrzciny. 

Więcej...


Wycieczki w Rudawach

Interaktywny planer wycieczek po Rudawach Janowickich. Zaplanuj spacer lub wycieczkę i dopasuj do swoich preferencji.

Więcej...

Liga Tradowa WKW - relacja z II edycji konkursu

W sobotę, 1 października 2016 r., odbył się na Taborze pod Krzywą finał II edycji konkursu wspinaczkowego „Liga Tradowa WKW”. Przypomnijmy tylko, że konkurs trwał od 30 kwietnia do 25 września 2016 r., organizowany był przez Wrocławski Klub Wysokogórski, a lista dróg konkursowych to prawdziwe perełki dużego rejonu jakim są Rudawy Janowickie.

W ciągu dnia uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w VIII edycji maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”.
Do udziału w II edycji konkursu „Liga Tradowa WKW” zgłosiło się 43 osoby, z czego czynny udział wzięło 34 (7 kobiet i 27 mężczyzn). Zrobionych zostało ponad 700 dróg w zakresie trudności od IV do VI.4. Z Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego było 13 uczestników, natomiast 21 z innych klubów bądź niezrzeszonych, co oznacza, że konkurs cieszył się zainteresowaniem nie tylko wrocławskiego środowiska wspinaczkowego.
Nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowali:
•    DMM
•    sklep Camper
•    PiNa – autorskie wyroby chałupnicze
•    wydawnictwo Bezdroża
•    Wrocławski Klub Wysokogórski
•    Heartbeat
•    Head Crash
•    redPoint climb&boulder shop

W kategorii OPEN zwyciężyli:
- w grupie I (do VI.2 włącznie) Łukasz Piątek
- w grupie II (powyżej VI.2) Sylwia Zarzycka
W kategorii WKW zwyciężyli:
- w grupie I (do VI.2 włącznie) Łukasz Piątek
- w grupie II (powyżej VI.2) Jacek Kaim
W kategorii AKTYWNOŚĆ zwyciężył Seweryn Opiela, który uzyskał 5355,94 punktów, podczas trwania konkursu zrobił 68 dróg.


Najlepiej punktowanym przejściem było przejście drogi „Sekretna Rysa” VI.4 na Smoczej Baszcie – nagrodę w tej kategorii zdobyli ex aequo: Małgorzata Grabska i Krzysztof Zabłotny.
Ponadto w konkursie „Liga Tradowa WKW” wyróżniliśmy najlepszą kobietę, którą została Renata Ruman z wynikiem 2221,25 punktów.
Najstarszym uczestnikiem konkursu był Wojciech „Dozent” Wajda, który uzyskał drugi wynik jeżeli chodzi o liczbę zrobionych dróg, było ich aż 61. Gratulujemy formy i świetnego wyniku.

Pełną listę wyników znajdziecie tutaj:
http://www.wkw.org.pl/dzialalnosc/imprezy/554-wyniki,-wyniki-liga-tradowa-wkw-edycja-ii.html
Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu pucharów i nagród nadszedł czas na losowanie nagród wśród wszystkich obecnych uczestników konkursu „Liga Tradowa WKW”. Nikt z obecnych nie wyszedł z pustymi rękoma.

Zwycięzcom, wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom konkursu „Liga Tradowa WKW” bardzo dziękujemy, gratulujemy wyniku oraz zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody rzeczowe: DMM, sklep Camper, PiNa, wydawnictwo BEZDROŻA, HEARTBEAT, HEAD CRASH, redPoint climb&boulder shop.
Dziękujemy również patronom medialnym za wspaniałą współpracę: brytan, wspinanie.pl, portal górski, redPoint serwis wspinaczkowy, Polski Związek Alpinizmu, Taternik – pismo górskie.
Podziękowania również dla naszego partnera Sławka Ejsymonta – gospodarza Taboru pod Krzywą za współpracę i gościnę.

Kasia Tomsia
Wrocławski Klub Wysokogórski

Pełny tekst ze zdjęciami można pobrać tutaj (PDF)

SiteLock